BL: Ronaldo ismét betalált, kettős győzelemmel 8 között a Real Madrid

A Real Madrid kettős győzelemmel jutott a labdarúgó Bajnokok Ligája legjobb nyolc csapata közé, miután a nyolcaddöntő visszavágóján 2-0-ás győzelmet aratott az AS Roma felett Cristiano Ronaldo és James Rodriguez találatainak köszönhetően. A másik mérkőzésen a Wolfsburg növelte idegenben szerzett előnyét és szintén ott van a negyeddöntőben.

A csapatok nagy iramban kezdték a mérkőzést, rögtön a 8. percben Bale adott remek labdát Marcelo-nak, de a brazil közeli lövése elment a kapu előtt. A 14. percben Salah tálalt remekül Edin Dzeko elé, de hajszálnyival mellé ment a tizenhatosról leadott lövése. Öt perccel később Modric tüzelt messziről, ám Szczesny résen volt és szép mozdulattal hárítani tudott.

A 26. percben El Shaarawy fejelt centikkel a keresztléc fölé, két perccel később pedig Mohamed Salah hagyott ki egy óriási helyzetet, egy brilliáns kiugratás után lőtt a kapu mellé. A játékrész utolsó 15 percében Cristiano Ronaldo-nak három lehetősége is adódott, hogy megszerezze a vezetést a hazai csapatnak, de két lövését könnyedén, egy közeli próbálkozását pedig bravúrral védte a rómaiak kapusa. Az első félidő ugyan 0-0 lett, de az összesen 22 kapura lövés mindent elárul a játék képéről.

A második játékrészben ott folytatták a csapatok, ahol abbahagyták, nagy iramban estek ismét egymásnak. A Real Madrid előtt adódott az első nagy lehetőség, először egy Ronaldo-nak szánt indítást akadályoztak még meg a védők, de a labda James elé pattant, aki egyből tüzelt, ám Szczesny hártani tudott.

Az 50. percben Salah hagyta ki a kihagyhatatlant, egy kavarodás után elé pattant a labda és nem sikerült 11 méterről belsővel a kapuba találnia. Három perccel később Ronaldo tüzelt nagy erővel, ám a vendégek kapusa védeni tudott, csak úgy, mint két perccel később Marcelo lövésénél. Nem sokkal később Florenzi csapta be szépen Ramos-t, de Navas ismét hárítani tudott, ráadásul Manolas közeli bombáját is védeni tudta lábbal. Az 58. percben Luka Modric életerős lövésébe állt bele egy védő, aztán Bale, majd Ronaldo lőtte el a kapu előtt keresztbe a labdát. Elképesztő, hogy mennyi helyzetet alakítanak ki a csapatok.

2016-03-08_23h02_04Forrás: twitter

A 64. percben pedig végleg el is dőlt a továbbjutás, ugyanis a Bale helyére három perccel azelőtt csereként beállt Lucas gyönyörű cselek után, félmagasan középre adta a labdát, amit Cristiano Ronaldo a kivetődő kapus és a védők között belsővel a hálóba helyezett (1-0).

Nem kellett sokat várni és a hazai közönség ismét örülhetett. A 68. percben Ronaldo most az előkészítésben vállalt szerepet. Szépen tette a labdát James Rodriguez elé, aki éles szögből, a vendégek kapusának lábai között a kapu lőtt (2-0).

Három perccel később ismét Lucas tálalt Ronaldo elé, aki ballal a kapu mellé lőtt, pedig Szczesny volt már csak előtte. A portugál könnyedén megduplázhatta volna góljainak számát. A 72. percben Spalletti pályára küldte Francesco Totti-t, akinek meglehet ez volt az utolsó Bajnokok Ligája mérkőzése. A Santiago Bernabéu közönsége állva tapsolta meg a római legendát.

Az utolsó 15 percre már egy kicsit csökkent az iram. A 79. percben James lövése kerülte el a kaput, majd pár perccel később Lucas tüzelt a kapu fölé. Keylor Navas-nak is volt még védeni valója, a 88. percben Perotti közeli lövését sikerült védenie a madridi kapusnak.

Maradt tehát a 2-0, összesítésben pedig a 4-0. A Real Madrid elképesztő játékkal, kettős győzelemmel jutott a Bajnokok Ligája negyedöntőjébe.

A másik mérkőzésen a Gent sokáig tartotta magát a Wolfsburg ellen, ám a 74. percben Schürrle gólja végleg eldöntötte a párharcot. A Wolfsburg így 4-2-es összesítéssel lépett tovább a legjobb 8 közé.