BL: parádés meccsen ment tovább a Bayern München

A Juventus a fantasztikus 2-2-es első meccs után utazhatott Münchenbe a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágójára. A csapatok lemásolták az első találkozó forgatókönyvét, és a 2-2-es rendes játékidőt követően a Bayern München bedarálta a “Zebrákat”.

Nem kezdődött túl jól a meccs a Bayern számára, hiszen Alaba hatalmas hibáját kihasználva Pogba már az 5. percben megszerezte a vezetést a vendégeknek. Az évek óta rendkívül megbízható osztrák játékos megzavarta a kirontó Neuert, így a labda pont Pogbához került, akinek csak be kellett passzolnia az üres kapuba a labdát (0-1).

Mezőnyben végig a bajorok fociztak fölényben, ám egy kitűnő kontra végén ismét a vendégek örülhettek. Morata rohant végig a félpályán, gyönyörűen vitte el két védő mellett a labdát, majd tálalt Cuadrado elé, aki higgadtan megvárta, amíg egy védő elcsúszott előtte keresztbe, majd fellőtte a labdát a rövid felsőbe (0-2).

2016-03-16_22h56_49Forrás: twitter

Az első valamire való Bayern München helyzet a félidő hajrájában érkezett, amikor Lewandowski rúgta bele a labdát Buffon lábába, majd a felszabadítás is majdnem bepattant a mellkasáról. A túloldalon ismét Cuadrado veszélyeztett, miután Pogba-tól remek labdát kapott középen, de Neuer nagyot védett. Maradt így óriási meglepetésre a 2-0 a vendégeknek, és egy hasonló huszáros hajrá kellett a müncheniektől, mint amilyet a Juventus produkált az első meccsen.

A fordulás után sem sokat változott a játék képe, a Juve térfelén folyt a játék, de a tömörülő védelem ellen se az átlövések nem jöttek, se a széleken nem tudták a vendégeket megverni a bajorok, így nem sok esélyük volt a gólszerzésre. A 73. percben aztán éledezni kezdtek a hazai remények, amikor egy gyönyörű Costa beadást fejelt Lewandowski védhetetlenül a léc alá (1-2).

Egy lapra feltéve támadott a folytatásban is a Bayern, de hibátlanul védekezett a Juventus, nem tudtak helyzeteket kialakítani, pedig a labda csak másodpercekre került a vendégekhez. A meccs hosszabbításában aztán villant a csereként beállt Coman, és remekül tekert Thomas Müllerhez, akinek nem volt nehéz dolga 5 méterről a kapuba fejelni (2-2). Megismétlődött tehát a torinói eredménysor, kétgólos vendégelőnyt sikerült a hazai csapatnak ismét ledolgozni, így jöhetett a kétszer 15 perces hosszabbítás.

Úgy érződött, hogy a Bayern be fogja darálni a Juvét a hosszabbításban, azonban mégis Lichsteiner lőhetett volna gólt egyből a 93. percben, azonban Neuer nem merevedett le a második félidei malmozásban. Ribérynek nagyon nem ment a játék a meccsen, de a lecserélése előtt még majdnem utat talált lövése Buffon kapujába.

A 108. percben végül pont a Ribéry helyére beállt Thiago szerezte meg a vezetést a hazaiaknak, és nem érdemtelenül. Egy kifejelt labdát kezelt le, és egy gyors kényszerítő után szépen gurított a bal alsóba (3-2). Egy perccel később véglegesen eldőlt a továbbjutás, amikor a Juventus kölcsönjátékosa, Coman, végigfutott az egész pályán, megcsinált egy cselt befelé, majd szépen lőtte ki a hosszú felsőt (4-2). A 116. percben még szépíthetett volna a torinói együttes, Mandzukic közeli lövését Neuer bravúrral hárította, majd a kipattanót Sturaro 5 méterről az égbe lőtte. Becsületből ment még a Juventus, de nem volt esélyük két gólt szerezni.

Pénteken így a Bayern München csapata izgulhat a negyeddöntő sorsolásakor. A Juventus játékosainak teljesen elfogyott az ereje a nagy védekezésben, ezért a hosszabbításra már nem maradt esélye a “Zebráknak”.

Eredmény, Bajnokok Ligája nyolcaddöntő, visszavágó:
Bayern München 4-2 Juventus (Lewandowski 73′, Müller 90+1′, Thiago 108′, Coman 110′, ill. Pogba 5′, Cuadrado 28′)
Továbbjutott: Bayern München, 6-4-es összesítéssel

Ez érdekelhet!

Götze

Götze le szeretné nyűgözni Ancelottit, mégis maradna a Bayernnél

Mario Götze nem tudta megszilárdítani helyét a Pep Guardiola által irányított Bayern Münchenben, így több csapattal, …