Jó edző, jó csapat – simán nyert a Dárdai Pál vezette Hertha

A Dárdai Pál vezette Hertha magabiztos, 2-0-ás győzelmet aratott a Schalke ellen a Bundesliga 26. fordulójának nyitómérkőzésén. A berlini csapat ezzel otthon tartotta a három pontot és megtartották harmadik, Bajnokok Ligáját érő helyezését a tabellán.

Egyik csapat sem kockáztatott sokat, így az első nagyobb lehetőségre a 21. percig kellett várni, amikor Klaas-Jan Huntelaar közeli fejesét hárította Jarstein. Dárdai Pál ismét nagyon jól rakta össze a Hertha védelmét, és sikerült a Schalke összes próbálkozását meghiúsítaniuk. A védők mellett a támadók is remekeltek, ennek köszönhetően a 42. percben meg is szerezte a vezetést a berlini csapat. Kalou indította Haraguchi-t a tizenhatoson belül, aki egy finom mozdulattal Vedad Ibisevic elé pöckölte a labdát, a bosnyák támadó pedig higgadta lőtte el a labdát a kifutó Fahrmann mellett (1-0).

Az első félidő alapvetően kiegyenlített játékot hozott, igen kevés helyzettel, de a Hertha egygólos előnnyel vonulhatott a szünetre.

A második félidőt egyértelműen a hazaiak kezdték aktívabban.  Az 57. percben Salomom Kalou a saját térfeléről indulva futott végig a pályán, viszont a Schalke utolsó védője, Neustadter óriási szerelésével megállította az elefántcsontparti támadót a tizenhatoson belül.

A 65. percben aztán ismét rezgett a vendégek hálója, amivel a Hertha óriási lépést tett a győzelem megszerzése felé. Vladimir Darida ívelt be remekül egy szögletet, a Schalke védői pedig teljesen üresen hagyták Niklas Stark-ot, aki nagyszerű mozdulattal a hosszúba bólintotta a labdát (2-0).

Hét perccel később végleg eldönthette volna a találkozót a hazai csapat, pontosabban Tolga Cigerci, aki remek passzt kapott a tizenhatoson belül, de hiába volt sok ideje a labdával, csúnyán a kapu fölé lőtt. Pár perccel később Ibisevic került helyzetbe, ám lövése kevéssel a kapu jobb oldala mellé ment. A 90. percben Sidney Sam előtt adódott egy óriási lehetőség, de nem sikerült megszereznie a vendégek szépítő találatát. Közeli lövése erős volt ugyan, de a kapu fölé szállt.

A Dárdai Pál vezette Hertha tehát megnyerte a szezon egyik legfontosabb meccsét, így a Bayern München és a Borussia Dortmund mögött megtartották harmadik, Bajnokok Ligáját érő helyezésüket a tabellán.