EL: A Liverpool simán verte a MU-t, strandfoci Bilbaoban

Először találkozott egymással a Liverpool és a Manchester United az európai kupasorozatok történetében. Enyhén szólva is jobban sikerült a Mersey-parti csapatnak a meccs, a 2-0-ás eredmény hízelgő a manchesteriekre nézve. Az Athletic Bilbao bokáig érő vízben verte a Valencia-t, míg a Villarreal simán nyert otthon a Bayer Leverkusen ellen.

Liverpool 2–0 Manchester United

Tapogatódzó játékkal indult a várva várt rangadó, és egy sárga lapon kívül semmi nem történt az első negyedórában. A 19. percben aztán Memphis nagyon bután felborította Clyne-t a 16-oson belül, és a megítélt büntetőt Sturridge a jobb felsőbe vágta (1-0). Jobban játszott a Liverpool a gól után, és majdnem meg is duplázták az előnyüket a hazaiak. Sturridge ment el a jobb szélen, megverte a védőjét, majd a keresztbelőtt labdájára Coutinho érkezett, azonban De Gea hihetetlenül ért le a jobb alsóra.

2016-03-10_22h00_45Forrás: twitter

De Gea nélkül már a 31. percben eldőlhetett volna a meccs, egy hatalmas Smalling hibát követően Sturridge lőhetett közvetlen közelről, de a spanyol kapus ismét nagy bravúrt mutatott be. A Manchester United semmit nem mutatott a tudásából, így teljesen megérdemelt volt a Liverpool előnye, még a vendégek örülhettek, hogy csak 1 volt a különbség a két csapat között.

A 42. percben ismét a spanyol kapus mentette meg a vendégeket, miután Firmino próbálkozását most a bal felsőből szedte ki a hálóőr egy kitűnő reflexmozdulattal. Maradt így az egy gólos Liverpool-előny a félidőre, Louis van Gaal-nak volt mit mondania az öltözőben.

Az első kapuralövésre az 50. percig kellett várnia a vendég drukkereknek, Schneiderlin lőtt távolról kapura, de könnyedén fogta a labdát Mignolet. Coutinho aztán megmutatta a francia kollégájának hogyan kell veszélyesen tüzelni a 16-oson kívülről, de szokás szerint De Gea-bravúr lett a jelenet vége, éppen csak a kapu fölé tudta tornázni a labdát a spanyol.

A 67. percben ismét egy távoli lövést írhattunk fel a Liverpool-nak, most Clyne lőtt, de mondanunk se kell már, a végig parádézó De Gea hárított. Nem sokkal később Henderson is gólt lőhetett volna, de nem találta el a kaput 15 méterről. Sorra jöttek a Liverpool helyzetei, de úgy tűnt nem sikerül a második gólt megszerezniük. A 74. percben viszont jött Firmino, és 5 méterről a rövid felsőbe vágta Lallana passzát (2-0).

A hajrában Fellaini majdnem szépített egy fejessel, bár Lovren-t nem kicsit penderítette arrébb. A spanyol játékvezető azonban megadta volna a találatot. Maradt így a 2-0, nagyon simán nyert a Liverpool.

Villarreal 2–0 Bayer Leverkusen

Majdnem egyből megszerezte a hazai csapat a vezetést, miután a második percben Soldado közeli lövését előbb Leno védte, majd a kipattanót ismét a spanyol csatár lőtte a kapu felé, de nem találta el igazán jól, így az a kapu mellé csorgott. Nem kellett azonban sokáig szomorkodniuk a hazai drukkereknek a kihagyott helyzet miatt, ugyanis egy remek Soldado-kiugratást Bakambu a 4. percben szépen elpasszolt Leno mellett (1-0).

A korai rohamok után magához tért a Leverkusen, és Chicharito egy szép fejessel majdnem ki is egyenlített, de Areola a helyén volt. Soldado még a félidő vége előtt majdnem besarkalt egy gólt a rövid saroknál, de a német kapus ismét résen volt. Az 56. percben Bakambu a saját térfelének a felénél csapott le egy labdára, és végig is rohant vele a németek kapujáig, majd higgadtan lőtt a kapu közepébe (2-0).

Nem jött össze az idegenben lőtt gól a Leverkusen-nek, ráadásul Jedvaj-t kezezés miatt második sárga lappal leküldte a pályáról a játékvezető. Ennek ellenére a párharc még nincs lefutva, Németországban jó meccsre van kilátás.

Athletic Bilbao 1–0 Valencia

Óriási felhőszakadásban rendezték a spanyol párharcot Bilbaoban. Az első nagy helyzet a Bilbao előtt adódott, amikor Susaeta futotta le a védőjét, majd kicsit kisodródott helyzetből lőtt kapura, de Mathew Ryan nagyot védett a lövésénél. A 20. percben aztán megszerezte a vezetést a hazai csapat, amikor Raul Garcia egy gyönyörű szabadrúgást csúsztatott a hosszú felsőbe (1-0). Mindenképp ki kell emelni Benat beadását, nagyon szépen ívelte be a kapu elé a pontrúgást. Majdnem megduplázta előnyét a hazai csapat nem sokkal később, de Aduriz 11 méterről hatalmas helyzetben mellé lőtt.

A 33. percben kis híján egyenlített a valenciai együttes, miután Rodrigo ugrott ki szépen a védők közül, de nagyon jól zárta a szöget Herrerin. A második félidő elején kaphatott volna egy büntetőt a hazai együttes, ám Fuego belépőjét nem látta szabálytalannak a játékvezető. A meccs inkább hasonlított strandfocira a pálya állapota miatt, így nagyon nehéz volt bármiféle helyzetet is kialakítani. Benat próbálkozott a 62. percben távolról, de lapos lövése túlságosan lelassult, hogy komoly veszélyt jelentsen.

Egyre jobban nyomott a hazai csapat, előbb egy Aduriz-fejes okozott veszélyt, majd egy távoli lövés kerülte el a Valencia kapuját centikkel. A 72. percben egy közeli Benat szabadrúgást kellett bravúrra kitornáznia a hosszúból Ryan-nek. A 80. percben kihagyta Merino a kihagyhatatlant, miután remek passzt kapott Benat-tól. Egy az egyben vihette kapura a labdát, de 10 méterről pont középre lőtt.

Aduriz a végén hatalmas ziccerben lőhetett volna még egy gólt, de csúnyán elpuskázta a lehetőséget. Így a rettentő rossz körülmények között lejátszott meccsen minimális előnyt harcolt ki a hazai csapat.

Sparta Praha 1–1 Lazio

A meccs előtt talán a Lazio csapata számított esélyesebbnek, ennek ellenére a hazai csapat szerezte meg rögtön a vezetést a 12. percben. Frydek kapott remek labdát, és egy labdaérintés után kegyetlenül bevágta a hosszú felsőbe a labdát a 16-os vonaláról (1-0). A végig kiegyenlített félidő végén sikerült a római csapatnak egyenlítenie. Egy szögletet követően Parolo lőtt a léc alá egy kipattanót, így az idegenben lőtt gól tudatában megnyugodhatott a Lazio együttese (1-1). Több gól már nem esett, így a rómaiak kedvező eredménnyel utazhatnak haza.