Serie A: fordított a Napoli, beérték a Juventus-t

A bajnoki címért küzdő Napoli a mérkőzés előtt a 10. helyen álló Chievo-t fogadta a Serie A 28. fordulójában. Győzelmével a nápolyi csapat befogta a Juventus-t pontszámban, ám a torinói riválisuk csak holnap játssza a soros bajnokiját.

Nem indult jól a mérkőzés a hazaiaknak, hiszen Chiriches már a második percben akkorát hibázott, hogy jobb helyeken az ilyenért egyből lecserélnék. Utolsó emberként ki akarta cselezni a rá rontó Rigoni-t, de a csatár figyelt és lelopta a labdát a román védő lábáról, így üresen vezethette azt kapura. Meglepő módon 17 méterről már tüzelt, ám Reina így is csak beleérni tudott (0-1).

Nem sokáig örülhetett a vendég csapat, hiszen egy gyors baloldali támadás végén a centerezést Higuaín lőtte szépen ballal kapásból a jobb alsóba (1-1). Ez volt a korábbi Real Madrid játékos 26. gólja a szezonban, amivel természetesen vezeti a góllövőlistát.

A Napoli végig a bal oldalon erőltette a támadásokat, és meg is lett ennek az eredménye. A félidő felénél egy Jorginho beadást fejelt közvetlen közelről a korábban nagyot hibázó Chiriches a Chievo kapujába (2-1). Nem állt le a lőtt gólt követően sem a hazai csapat, végig dominálták a meccset, és sorra dolgozták ki a helyzeteket.

A félidő vége előtt még Hamsík adott olyan labdát Insigne-nek, amilyenekről Özil is csak álmodik, azonban az olasz csatár ziccerét Bizzarri a kapu mellé tudta tolni. A Napoli kisebb csodának köszönhetően csak egy góllal vezetett, így nem nyugodhattak meg a hazaiak. Ennek megfelelően Higauín-ék mindent megpróbáltak, de a 66. percben is csak kapufáig jutott az argentin csatár. Hozzátartozik az esethez, hogy a Chievo kapusa ebbe a lövésbe is bele tudott érni, ezzel életben tartva csapatát.

A 70. percben aztán eldőlt a mérkőzés: Callejón talált be, miután remek labdát kapott a csereként beállt Allan-tól a jobb oldalról. A fiatal spanyol csatárnak csak bele kellett raknia a lábát a labdába (3-1). Tíz perccel később Higuaín még növelhette volna góljainak a számát, de lapos lövése kívülről borotválta le a kapufát.

A Chievo a meccs elején volt csak egyenrangú ellenfele a Napoli-nak, utána kijött a tudásbeli különbség a csapatok között, és teljesen megérdemelten nyert a hazai csapat.